Przejdź do głównej zawartości

Upodobania portiera

Ostatnio nadrabiam czytelnictwo. Bardzo często wybieram literaturę "kobiecą" i zwykle dobrze się przy niej bawię. Po książkę "Portier nosi garnitur od Gabbany" sięgnęłam nie zdając  sobie sprawy, że jej autorka napisała też powieść "Diabeł ubiera się u Prady". Pewnie dlatego, że samej książki nie czytałam, ale film podobał mi się bardzo. Podobnie jak książka " Portier nosi garnitur od Gabbany".
źródło zdjęcia: http://www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1046595/lauren_weisberger_portier_nosi_garnitur_od_gabbany,227485.html
Tytuł oryginału: "Everyone worth knowing" lepiej oddaje treść niż polski odpowiednik. Może czytałam niedokładnie, ale nie pamiętam żadnego portiera, który by się tak szykownie ubierał w tej powieści.

Opis wg wydawnictwa (Wydawnictwo Albatros, 2009)
Bette Robinson pracuje w dziele bankowości inwestycyjnych z pełnym poświęceniem, bo tego oczekuje się od pracowników wielkich korporacji, ale nienawidzi swojego zajęcia, które nie zostawia jej ani chwili na życie towarzyskie. Lubi czytać romanse i z przyjemnością uczestniczy w zebraniach klubu książki, gdzie dziewczyny marzą o wielkiej miłości. W końcu znużona 'wyścigiem szczurów' rezygnuje z posady i zaczyna rozkoszować się pełną wolności. Kurczące się zasoby finansowe zmuszają ja do znalezienia następnej pracy - udaje jej się zatrudnić w modnej agencji public relations. Uczestnictwo w życiu towarzyskim należy tu do obowiązków służbowych.

Według mnie to z dużym poczuciem humoru opisana historia dziewczyny - teraz mieszkanki wielkiego miasta - rozdartej pomiędzy zasadami życia ideami, zaszczepionymi przez jej rodziców (wg nich powinna pracować w organizacji non profit), marzeniami o romantycznej miłości (bo uwielbia powieści typu harlequin), a koniecznością zarabiania pieniędzy. Pracując w agencji PR (do której dostała się "po znajomości") dowiaduje się co sławni i bogaci są w stanie zrobić by stać się jeszcze bardziej bogatymi i sławnymi. I że wszystko jest na sprzedaż i na pokaz. Czy w tym świecie jest miejsce na miłość? Przeczytajcie, to się dowiecie.  Książka jest do bólu współczesna, pełna nazwisk teraz sławnych ludzi i pożądanych produktów (Birkin Bag, Blackberry).

Co do Birkin Bag to chętnie bym ją u siebie widziała... ale wiem, że w życiu nie wydam tyle na torebkę!

źródło:http://www.luxlux.pl/tag/BirkinKomentarze

Popularne posty z tego bloga

Ciasto jogurtowe

Jak zmniejszyć dekolt bluzki i dopasować spodnie w pasie

Wyzwanie kameralna szafa 10x10 wiosna