Przejdź do głównej zawartości

Ho ho ho

Chyba bardziej z obowiązku niż szczerej chęci wczoraj poszłam po pochowane pudła z ozdobami świątecznymi. Chłopiec skręcił choinkę i poodginał jej skulone, sztuczne, gałązki. Wspólnymi, męskimi siłami z Małżem ustroili choinkę ("a lampki to kiedy?"). Tu i ówdzie Chłopiec porozstawiał ozdoby: kule ze śniegiem, mikołaja na sankach, świeczki. W pudle zostało nam jeszcze wiele ozdób, może ich kolej na wystawienie przyjdzie w przyszłym roku. 

Prawie wszystko gotowe. Święta. Nie chcę magii, już w nią nie wierzę. Chcę świąt wesołych, zdrowych i w rodzinnym gronie. Chcę radości na twarzy dziecka, nie rozczarowania. Chcę żeby doceniał czas i zaangażowanie bliskich, a nie tylko dobra materialne. Jeśli jeszcze nie teraz, to chociaż w przyszłości. Robię co mogę, żeby tak było.
  Poza kilkoma włóczkowymi gwiazdkami (z których znakomitą większość rozdałam), nie robiłam żadnych nowych dekoracji. Piękną bombkę, według własnego pomysłu, i z moją bardzo niewielką pomocą, zrobił Chłopiec. Strasznie mu było szkoda, że musiała zostać w szkole. 
Moje oczy i serce cieszą prezenty - niespodziewanki. Piękne, perfekcyjnie wykonane, zawieszki z filcu od Magdy (dziękuję, dziękuję, dziękuję!).

Delikatna i romantyczna bombka od Justi (dziękuję! Jak widzisz, nie uszkodziłam jej po drodze :-). Czuję się rozpieszczona.
Teraz pozostało dokończyć zadania i czekać na pierwszą gwiazdkę. Z radością sercu, szczerym zaangażowaniem i dużą dozą cierpliwości - do siebie, bliskich i pogody. Tego życzę sobie. I Wam. Wesołych Świąt!

Komentarze

  1. Oj, tak...oby nasze dzieci umiały dostrzec magię duchową a nie materialną. .też nad tym pracuję, Ale jeszcze mali są :) Wesołych, rodzinnych, magicznych Świąt i dla Was! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. najważniejsze, to spędzić ten czas po swojemu :) Wszystkiego pozytywnego w Nowym Roku :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zawsze po publikacji posta z niecierpliwością czekam na Wasze komentarze. Daj mi proszę znać, co sądzisz o tym, o czym piszę...

Popularne posty z tego bloga

Jak zmniejszyć dekolt bluzki i dopasować spodnie w pasie

Ciasto jogurtowe

W jeszcze zimowym klimacie