Przejdź do głównej zawartości

Święta Warmia

Nie będę ukrywać, że dla mnie najprzyjemniejszą porą roku na jeżdżenie na wycieczki jest lato. Jednak często robimy krótkie wyjazdy po okolicy poza wakacjami, tak aby urozmaicić sobie codzienność. Warmia zaskakuje bogactwem ciekawych miejsc. Mimo mieszkania tu od dłuższego czasu odwiedzamy miejsca, w których jeszcze nie byliśmy. 

Jednym z takich miejsc jest Stoczek Klasztorny (Warmiński). Szczegółowe informacje o tym miejscu znajdziecie na stronie www.stoczek.pl Mimo dość chłodnego dnia (byliśmy na początku czerwca), mnie zachwycił pięknie utrzymany ogród i urok tego miejsca. I cisza. Żadnych straganów, plastików, tłumów, pamiątek. Klimat zupełnie różny od tego w Świętej Lipce. Dużo wiernych natomiast zbiera się tam w czasie odpustu (koniec sierpnia).




W sanktuarium można obejrzeć miejsce, w którym więziono Prymasa Wyszyńskiego. Idąc do pokojów zajmowanych przez Prymasa warto spojrzeć na sufit, który został pięknie pomalowany. Niestety, malowidła dawno nie były odnawiane, chociaż to też ma swój urok.




Odwiedzając Stoczek nie można pominąć pięknego kościoła. 


Sanktuarium w Krośnie koło Ornety to miejsce, które odwiedziliśmy po wizycie w Stoczku. Niestety byliśmy tam w sobotę i sanktuarium było zamknięte. Ale czyż nie robi wrażenia?



Więcej informacji o tym miejscu znajdziecie <<< TU >>>> Planujemy wybrać się tam jeszcze raz w niedzielę, kiedy sanktuarium będzie otwarte dla zwiedzających. 

***

Na koniec mały dodatek. Oprócz zwiedzania starówek, kościołów czy zamków, zawsze schodzimy z głównego szlaku turystycznego i właśnie tam często zdarza się mi natknąć na jakąś "perełkę" :-)  

Lidzbark Warmiński

"Kto się nudzi, sam sobie winien!"
C. Pavese - Piękne lato



Pozdrawiam i życzę udanych wojaży dalekich i bliskich! 

Komentarze

 1. My też lubimy wypadać na jednodniowe wycieczki, w okolicy zawsze się znajdzie coś nowego do zobaczenia i zwiedzenia :) Pozdrowionka!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze zdjęcie i, to nieba cudne :).

  Bardzo fajną wycieczkę sobie zrobiliście. Fajne są takie odskocznie :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest co podziwiać, bardzo lubię zwiedzać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ah uwielbiam takie historyczne miejscówki, choć zazwyczaj odwiedzam zamki i pałace ;) perełka rewelka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Miejsce bardzo ładne, a mało znane, czasami kierujemy się modami, zapominając o takich perełkach. Pozdrawiam ciepło i życzę miłych wędrówek.:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zawsze po publikacji posta z niecierpliwością czekam na Wasze komentarze. Daj mi proszę znać, co sądzisz o tym, o czym piszę...

Popularne posty z tego bloga

Jak zmniejszyć dekolt bluzki i dopasować spodnie w pasie

Ekperymenty z garderobą - spódnica jeansowa Bon'a Parte

Ciasto jogurtowe